07 04 2007

<font color=red>OFFROAD 3-AKYAKA GEZİSİ</font>

BU HAFTA SONU AKYAKA BELDESİNİ GEZMEYE GİTTİK HAVADA ÇOK GÜZELDİ RAHATÇA GEZME İMKANIMIZ OLDU AKYAKA ÇOK GÜZEL KÜÇÜK BİR BELDEYMİŞ

http://www.akyakaguide.com/akyaka.htm SİTESİNDE AKYAKA'YI ŞÖYLE ANLATITOR

Muğla'dan karayolu ile Marmaris'e doğru giderken Sakar Tepesine tatlı bir tırmanışınız başlar. Bu tırmanışın ardından Gökova Körfezi'ne ve Ovası'na doğru kıvrıla kıvrıla bir inişe başlarız ki hemen ilk kıvrımda durup bu eşsiz güzelliği durup seyretmek istersiniz.  Yüzünüze vuran rüzgarı doyasıya hissetmek Sakar Dağı'nın size bir armağanıdır.

akyaka view

        Tepeden aşağıya doğru yani Gökova'nın kalbine doğru inerken hemen bir yol sapar sağa doğru Akyaka levhasıyla  birlikte. Bu yol sizi ormanın içinden denizin seyrini kendinizi daha da kaptırarak beldenin merkezine getirir. Oracıkta kendinden emin bir şekilde; kucağını Gökova Körfezi'ne açmış, dirseğini bütün ahengiyle kos koca bir ovaya yaslamış ve sırtını da o Sakar Dağı'nın endamına güvenircesine yaslayan Akyaka Beldesi. Evet orası sizin doğasıyla, ortamıyla, huzuruyla ve hepsi birbirinden çekisi güzellikteki ahşap işlemeli evleriyle hayalinizdeki cennetiniz.

 

 

BEN KENDİ ÇEKTİĞİM RESİMLERİ EKLİYORUM

 

                                                        

 

 

 

                                                          

 

 

 

                                                               

 

 

 

                                                               

 

 

   

                                                      

 

 

0
0
0
Yorum Yaz